Praga Strahov Cup 2016

W dniach 13-15 maj drużyna Młodzików MLKS Warta Międzychód prowadzona przez trenerów Mateusza Grzelę i Mateusza Magdziaka przebywała na międzynarodowym turnieju Strahov Cup w Pradze. Turniej był podzielony na dwie fazy rozgrywek, pierwszy etap to faza grupowa gdzie młodzi Warciarze zmierzyli się z drużynami z Austii UFC ST. Georgren Eisenstadt wynik 0-0, dwoma drużynami z Danii Boldklubben FIX Kopenhaga wygrana 3-2, Slagelse-2 zwycięstwo 3-1, a także z drużyną z Polski KP Olesno porażka 5-2. Drużyna młodzików zajęła bardzo dobre drugie miejsce w grupie z dorobkiem 7pkt. i awansowała do najlepszej ósemki turnieju. W ćwierćfinale na zespół Warty Międzychód czekał obrońca tytułu z ubiegłego roku drużyna Slagelse 1. Po emocjonującym meczu nasi zawodnicy musieli uznać wyższość drużyny z Danii 3-0 jak się później okazało zwycięzców turnieju. W kolejnym meczu młodzicy trafili po raz kolejny na drużynę z Danii tym razem na Ringsted IF po meczu pełnym walki i prowadzeniu naszego zespołu niestety przegrywamy 3-1 i w meczu o 7 miejsce zmierzymy się z polską drużyną UKS Trójka Łochów, niestety dla Warty historia się powtarza i po prowadzeniu 1-0 mecz kończy się porażką 4-2. Drużyna Młodzików MLKS WARTA Międzychód kończy Praga Strahov Cup 2016 na bardzo dobrym 8 miejscu na 20 drużyn występujących w kategorii U12. Poza grą w piłkę była to wspaniała okazja do poznania innej kultury, a także stolicy Czech Pragi. Zawodnicy mogli zmierzyć się z drużynami z innych krajów, grać na największym stadionie na świecie Strahov Stadion mogącym pomieścić 200 tysięcy widzów, a także zdobyć doświadczenie na międzynarodowym turnieju, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wynik sportowy nie był najważniejszy na tym turnieju, jechaliśmy po doświadczenie i z chęcią sprawdzenia się na tle innych europejskich zespołów, jak widać idziemy w dobrą stronę, a wszyscy zawodnicy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci. Obyśmy mogli jak najczęściej uczestniczyć w tego typu turniejach- podkreślają Trenerzy. Cała drużyna MLKS WARTA Międzychód 2004 chciałaby podziękować Rodzicom za możliwość uczestniczenia w takim turnieju, a także Klubowi MLKS WARTA Międzychód i Burmistrzowi Panu Krzysztofowi Wolnemu, ponieważ bez pomocy tych osób wyjazd nie byłby możliwy. Drużyna młodzików nie ma jednak czasu na odpoczynek, ponieważ już w środę gra mecz ligowy z drużyną APR Jarocin, a w sobotę z drużyną SPN Szamotuły.