Co jeść przed meczem

Przed meczem warto zjeść pożywny posiłek, który dostarczy nam energii na cały mecz. Godne polecenia się racuszki z serka homogenizowanego, które możemy przyrządzić w bardzo szybki i prosty sposób.

Składniki:(8-10 sztuk racuszków)

• 220 g serka homogenizowanego waniliowego (1 serek danio XXL)
  • 2 duże jajka
  • 1 szklanka mąki pszennej (użyłam tortowej)
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • szczypta soli

Sposób wykonania:

Jajka wymieszać z serkiem. Dodać mąkę, szczyptę soli i proszek do pieczenia. Wszystko ponownie dobrze wymieszać lub zmiksować. Masa powinna być dosyć gęsta.

Na patelni rozgrzać tłuszcz (olej lub olej z masłem). Łyżką nakładać ciasto i smażyć na średnim ogniu (ok.1,5 minuty z każdej strony).

Usmażone racuszki układać na ręcznikach papierowych, aby odsączyć je z nadmiaru tłuszczu. Chwilę studzić.

Jeść z masłem orzechowym i różnymi dodatkami takimi jak orzechy, pestki dyni, słonecznika, czy żurawiną.